Trening Kompetencji Emocjonalnych

W odpowiedzi na doświadczenia dzieci i trudności z jakimi spotykają się rodzice uczniów klas młodszych, zapraszamy na Trening Kompetencji Emocjonalnych.

Jeśli Twoje dziecko:

– trudno adaptuje się do nowego środowiska,

– mimo upływu czasu nie zaprzyjaźnia się z innymi dziećmi,

– jest ciche i wycofane również wśród osób, które zna,

– na pytanie: „ Co u Ciebie słychać?”, odpowiada „Nic” lub „Dobrze”,

– nie mówi o tym co czuje,

– często sprawia wrażenie jakby było wystraszone lub smutne,

– na codzienne wydarzenia reaguje wycofaniem lub zamartwianiem się,

– podejrzewasz, że może być wyśmiewane lub odrzucane w grupie rówieśników.

Jeśli Ty jako rodzic chciałbyś aby syn lub córka:

– lepiej radzili sobie w codziennych sytuacjach szkolnych,

– lepiej znosili rozłąkę z rodzicami,

– chętniej podejmowali aktywności i interakcje,

– byli bardziej samodzielni,

– łatwiej nawiązywali kontakty z innymi,

To Trening Kompetencji Emocjonalnych jest właśnie dla Twojego dziecka.

Czym jest Trening Kompetencji Emocjonalnych?

Są to zajęcia przygotowane przez zespół psychologów i psychoterapeutów. Całość treningu podzielona jest na 12 spotkań. Podczas każdego z nich dzieci poprzez zabawę, ćwiczenia i zadania dostosowane do swojego wieku i możliwości poznają świat emocji. Program przewiduje także rozmowy o bieżących doświadczeniach dzieci co pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalno – społeczny.

Celem treningu jest rozwój kompetencji emocjonalnych, rozwój i wzmacnianie postawy asertywnej, wsparcie adaptacyjne.

Spotkania prowadzi Agata Lichota – psycholog, psychoterapeuta, oligofrenopedagog posiadająca doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku, jak i różnymi potrzebami edukacyjno- społecznymi.

Zajęcia odbywają się w małych maksymalnie 6 osobowych grupach. Czas każdego spotkania został ustalony w oparciu o indywidualne potrzeby dzieci, takie jak relaksacja i odpoczynek, dlatego każdy nasz trening trwa 90 minut. Dzięki temu dzieci mogą zregenerować się przed każdym nowym wyzwaniem. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek po południu w Centrum Psychologicznym „Kompas”. Start już 15 października

15.10 Na pierwsze spotkanie zapraszamy rodziców! Przed rozpoczęciem treningu dla dzieci będą mogli wziąć udział w ćwiczeniach, które wspierają kompetencje rodzicielskie i oczywiście zapoznają się ze szczegółowym programem zajęć. Spotkanie to będzie bezpłatne! Ostateczną decyzję o udziale dziecka w treningu rodzice mogą podjąć po tym spotkaniu.

Koszt: 200 zł miesiąc/ 600 zł całość

Dla pierwszych 3 osób koszt całościowy 550 zł.

Zapisy trwają. Zapraszamy.

Zaszufladkowano do kategorii Ogólne

Praca dla psychologa – psychoterapeuty

W związku z dynamicznym rozwojem gabinetu, wznawiamy rekrutację na stanowisko psycholog-psychoterapeuty. Czekamy na zgłoszenia.

Poszukujemy do współpracy: psychologów-psychoterapeutów różnych nurtów, szczególnie psychoterapeutów dzieci i młodzieży ale także osób dorosłych. Wymagania to: mgr psychologii, ukończony min 1 rok szkolenia psychoterapii i kontynuowanie szkolenia oraz min 1 rok doświadczenia w pracy w zawodzie psychologa. Oferujemy pracę w zespole psychoterapeutów w dynamicznie rozwijającym się gabinecie, możliwość indywidualnego dostosowania godzin  i ilości pracy. Preferowane są osoby z Radomia i okolic.

Prosimy o przesyłanie CV na adres: psychoterapia@kompas.radom.pl

 

Odezwiemy się do wybranych osób.

Zaszufladkowano do kategorii Ogólne

Praca dla recepcjonistki

Ponawiamy rekrutację na stanowisko recepcjonistki. Zapraszamy do nadsyłania CV.

W związku z dynamicznym rozwojem firmy, Centrum Psychologiczne „Kompas” poszukuje osoby do pracy na stanowisku:

recepcjonistka – rejestratorka medyczna

Zakres obowiązków to:

 • obsługa telefoniczna i bezpośrednia pacjentów/klientów Centrum
 • udzielanie szczegółowych informacji na temat świadczonych w Centrum usług
 • umawianie wizyt, zarządzanie terminarzami specjalistów
 • przyjmowanie płatności, obsługa kasy fiskalnej
 • obsługa firmowego fanpage’a, odpowiadanie na wiadomości klientów
 • inne zadania biurowe

Od kandydatki/kandydata oczekujemy:

 • wysokiej kultury osobistej, umiejętności nawiązywania kontaktu z klientem, dbania o podtrzymanie dobrych relacji
 • dyskrecji – nasi pacjenci często cenią sobie anonimowość i muszą czuć się u nas bezpiecznie
 • empatii i zrozumienia dla pacjentów
 • dobrej organizacji pracy, samodzielności
 • odpowiedzialności
 • otwartości
 • wykształcenia min. średniego
 • umiejętności obsługi komputera i urządzeń biurowych
 • dodatkowym atutem będzie doświadczenie na podobnym stanowisku
 • chętnie podejmiemy współpracę ze studentem/studentką psychologii lub pokrewnego kierunku

Oferujemy:

 • stabilne zatrudnienie
 • praca na około 5-6 godzin dziennie, z czasem możliwe wydłużenie godzin pracy
 • umowę zlecenia
 • przeszkolenie w zakresie niezbędnym do wykonywania obowiązków takich jak udzielanie informacji o naszej działalności
 • pracę w przyjaznej atmosferze

Zgłoszenia z CV prosimy przesyłać na adres: psychoterapia@kompas.radom.pl

Prosimy o zamieszczenie klauzuli „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Centrum Psychologiczne „Kompas” z siedzibą w Radomiu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 922)”. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ogłoszeniodawcę moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji.

Odpowiemy na wybrane oferty.

praca na stanowisku:  recepcjonistka – rejestratorka medyczna

 

Zaszufladkowano do kategorii Ogólne

Jak wybrać specjalistę?

W związku z pytaniami i wątpliwościami, które często się pojawiają, spróbuję dziś w skrócie wyjaśnić, co kryją podobnie brzmiące pojęcia, które nie zawsze są jasne i bywają ze sobą mylone. Czym się zajmuje psychiatra, psychoterapeuta, psycholog?

Psycholog, psychoterapeuta, psychiatra – Kto jest kim? Czym się zajmuje? Jak dobrze wybrać?

Psycholog – to osoba 5 która ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia. Psychologia to obszerna dziedzina nauki, a na studiach psychologicznych poruszane są różne jej aspekty, dzięki czemu absolwent może lepiej rozumieć zjawiska zachodzące w ludzkiej psychice. W zależności od wybranej na studiach specjalności psycholog może się zajmować np. psychologią sądową, psychologią reklamy, psychologią sportu, pracy itd. Ma podstawową wiedzę z wielu dziedzin psychologii, potrafi używać testów psychologicznych, nie musi jednak mieć doświadczenia w pracy z osobami wymagającymi pomocy psychologicznej, czy chorymi psychicznie. Jeśli wybierze specjalność z psychologii klinicznej zyska większą wiedzę na temat zaburzeń i form pomocy lub wparcia psychologicznego, często będzie to jednak wiedza teoretyczna, wymagane są zwykle jedynie krótkie praktyki, odbywane w rozmaitych miejscach.

Specjalista Psycholog Kliniczny – to psycholog, który ukończył dodatkowe 4 lub 5 letnie szkolenie, prowadzone często w szpitalach psychiatrycznych lub szkołach współpracujących ze szpitalami, podobne do specjalizacji, jaką zdobywają lekarze. W trakcie tego szkolenia psycholog zdobywa doświadczenie kliniczne i pogłębia swoją wiedzę i umiejętności z zakresu diagnostyki zaburzeń psychicznych a także wie zdecydowanie więcej o formach pomocy takim osobom. Mylący bywa fakt, że mianem psychologa klinicznego czasem określają się psychologowie, którzy zajmują się pracą z pacjentami wymagającymi pomocy psychologicznej. Warto jednak zwrócić uwagę, czy to jedynie specjalność w ramach studiów psychologicznych czy Specjalizacja z Psychologii Klinicznej.

Psychoterapeuta – to najczęściej psycholog (choć może być także absolwentem innych studiów humanistycznych), który ukończył lub jest w trakcie dodatkowego 4 letniego szkolenia psychoterapeutycznego w wybranym przez siebie nurcie. Częściowo jego wiedza pokrywa się z psychologiem klinicznym – musi bowiem posiadać wiedzę na temat zaburzeń psychicznych. Jednak zdecydowanie większy nacisk w jego kształceniu kładzie się na umiejętność prowadzenia psychoterapii – czyli profesjonalnej pomocy, opartej na relacji terapeutycznej, dla osób tego potrzebujących, także z diagnozą zaburzeń czy chorób psychicznych.

Psychoterapia może być prowadzona w różnych nurtach, które stosują nieco inne techniki i kładą nacisk na różne elementy ludzkiej psychiki, ale ich celem jest zawsze powrót do zdrowia psychicznego czy też równowagi lub poprawy funkcjonowania.

Do najpopularniejszych i najbardziej uznanych nurtów psychoterapii należą:

 • psychoterapia psychodynamiczna

 • psychoterapia systemowa

 • psychoterapia poznawczo-behawioralna

 • psychoterapia Gestalt

 • psychoterapia integracyjna (łącząca elementy różnych nurtów)

*W kolejnych wpisach postaramy się przybliżyć nieco poszczególne nurty psychoterapii.

 

– to lekarz, który ukończył specjalizację z psychiatrii lub psychiatrii dzieci i młodzieży. W jego kompetencji leży stawianie diagnozy oraz przepisywanie leków czy wystawianie zwolnienia. Często u osób z zaburzeniami psychicznymi wskazana jest zarówno farmakoterapia (czyli przyjmowanie leków) jak i psychoterapia. Często więc psychiatrzy i psychoterapeuci ze sobą współpracują.

Pamiętajcie, że każdy pacjent/klient ma prawo pytać o to jakimi uprawnieniami dysponuje specjalista, do którego zwraca się o pomoc, jakie szkolenia ukończył i jakie jest jego doświadczenie. W naszym gabinecie pracują psycholodzy-psychoterapeuci różnych nurtów. Oferujemy różne rodzaje pomocy: psychoterapię dzieci i dorosłych zarówno indywidualna jak i dla par czy rodzinną, biofeedback. Zachęcam do zadawania pytań i szukania odpowiedzi.

Anna Maj, psycholog, psychoterapeutka.

Zaszufladkowano do kategorii Ogólne