Agnieszka Makochoń

Mgr psycholog, w trakcie szkolenia z psychoterapii. W Centrum Psychologicznym „Kompas” pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. 

O sobie pisze: 

Jestem psychologiem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo – behawioralnym (CBT), przygotowującego do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ukończyłam roczne szkolenie z psychoterapii CBT w specjalności: dzieci, młodzież. Ponadto jestem psychologiem transportu.
Odbyłam liczne kursy i szkolenia z zakresu pomocy psychologiczno-psychoterapeutycznej dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
Regularnie biorę udział w superwizji.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Warszawie między innymi w: Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego, Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym dla dzieci w spektrum autyzmu, Zespole Leczenia Środowiskowego, Poradni Psychologicznej dla dzieci i młodzieży, Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży oraz w prywatnych ośrodkach psychoterapeutycznych. Prowadziłam m.in. TUS, terapię behawioralną, grupową, psychoterapię, a także poradnictwo psychologiczne.

W swojej pracy największą wagę przywiązuję do relacji z pacjentem, ponieważ wiem, że to ona jest podstawą zaufania oraz poczucia bezpieczeństwa. Wykazuję się dużą empatią, bo wiem, jak trudne emocje potrafią obniżać jakość życia. Uważnie i z akceptacją towarzyszę pacjentom w rozumieniu swoich emocji oraz ich źródła, a co za tym idzie – w zmianie czy modyfikacji zachowania.