Szkoła Rodzicielstwa

Szkoła Rodzicielstwa to nowy projekt Centrum Psychologicznego „Kompas”. Korzystając z własnych doświadczeń rodzicielskich, pytań i sugestii pacjentów i znajomych postanowiliśmy stworzyć przestrzeń, w której przyszli rodzice będą mogli jak najlepiej przygotować się do wyzwań związanych z opieką i wychowaniem dzieci.

Uważamy, że Szkoła Rodzicielstwa to właściwy wybór dla osób, które chcą wybrać świadome rodzicielstwo, stworzyć dobrą bliską relację, nauczyć się zdrowej pielęgnacji i nawiązywania kontaktu ze swoim dzieckiem. To alternatywa wobec tradycyjnych szkół rodzenia lub ich uzupełnienie. Poród to dopiero początek rodzicielstwa, dopiero po nim zaczyna się najwspanialsza przygoda życia, będącą jednocześnie najtrudniejszym i najbardziej odpowiedzialnym zadaniem w życiu.  Chcemy pomóc przyszłym rodzicom w przygotowaniu się do podjęcia roli rodzica w sposób świadomy i dojrzały. Wiemy, że rodzicielstwo to droga piękna, ale nie usłana samymi różami, że bywają na niej wyboje i przeszkody. Chcemy pomóc Wam  w jak najlepszym poradzeniu sobie z trudnościami  i dać umiejętności, które pomogą w pełni cieszyć się rodzicielstwem .

Szkoła Rodzicielstwa to cykl spotkań z ekspertami z różnych dziedzin, którzy odpowiedzą na wiele nurtujących rodziców pytań (a czasem opowiedzą o kwestiach, które jeszcze nie przyszły im do głowy, a okazują się niezwykle ważne!).  Nasz zespół tworzą: psycholog-psychoterapeutka, fizjoterapeutka, doradca laktacyjny, dietetyk, doradca chustonoszenia. Każdy z nich opowie o tym, jak zadbać o dziecko i o sobie, aby macierzyństwo i ojcostwo było fascynującą przygodą, która sprawia, że dojrzewa i rozwija się nie tylko dziecko ale i rodzic. To spotkania dla przyszłych rodziców pierwszego, ale i kolejnego dziecka – zapewniamy, że rodzice, którzy już mają dzieci także dowiedzą się wielu nowych i ważnych rzeczy i będą mogli jeszcze lepiej radzić sobie z rodzicielskimi wyzwaniami.

Poniżej przedstawiamy grafik spotkań:

  1. Spotkanie z psychologiem: rozwój psychoruchowy dziecka w łonie matki i po przyjściu na świat – 24.02.2018
  2. Spotkanie z fizjoterapeutą – jak nosić maluszka, podnosić, pielęgnować, co powinno nas zaniepokoić – 03.03.2018
  3. Spotkanie z psychologiem – o rozwoju rodziny, zmianach, które zachodzą po pojawieniu się dziecka 17.24.2018
  4. Spotkanie z doradcą laktacyjnym – o karmieniu piersią 10.03.2018 –
  5. Spotkanie z dietetykiem – dieta kobiety ciężarnej, matki karmiącej, Ew. rozszerzanie diety dziecka 24.03.2018
  6. Spotkanie z doradcą chusto noszenia 07.04.2018
  7. Spotkanie z psychologiem – o rodzicielstwie bliskości i wpływie bliskości na przyszłość – podstawowa ufność, bezpieczne przywiązanie itp. Itd. 14.04.2018

Ponieważ to pierwszy taki cykl w Radomiu – cena jest promocyjna – 280 zł za 7 dwugodzinnych spotkań. Zainwestuj w mądre rodzicielstwo!

Zapisy pod nr telefonu 515 896 121