Trening Umiejętności Społecznych – TUS

Zaczynamy zapisy na Trening Umiejętności Społecznych (TUS) w Centrum Psychologicznym „Kompas”

Zajęcia TUS przeznaczone są dla dzieci i młodzieży, które mają trudności w relacjach rówieśniczych, są nieśmiałe, wycofane, lękowe czy nadmiernie aktywne lub zdiagnozowano u nich spektrum autyzmu/zespół Aspergera lub ADHD i potrzebują pomocy, żeby odnaleźć się między ludźmi, nauczyć nawiązywać i podtrzymywać relacje oraz radzić sobie z emocjami.

Oferujemy zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 17 lat, w małych grupach z podziałem wiekowym:

– 5-6 lat (przedszkolaki i zerówka)

– 7-9 lat (klasy 1-3)

– 10-12 lat (klasy 4-6)

– 13-14 lat (klasy 7-8)

– 15-17 lat (szkoły ponadpodstawowe)

Trening będzie trwał przez cały rok szkolny 2022/2023. W ramach TUS planujemy 30 spotkań warsztatowych z dziećmi i 3 konsultacje rodzicielskie. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu. koszt rocznego działu w TUS to : 2910złpłatne w ratach:

1 rata – pierwsza konsultacja rodzicielska 120zł (trener prowadzący TUS przeprowadzi wywiad z rodzicami, co pomoże zdecydować o zakwalifikowaniu się dziecka na Trening Umiejętności Społecznych a także pomoże trenerowi zrozumieć deficyty dziecka i przygotować zajęcia w taki sposób, żeby odpowiadały rzeczywistym potrzebom uczestników)

2 rata – 2 zajęcia integracyjne 170zł (dzięki tym zajęciom grupa się ze sobą zapozna i potwierdzi się właściwy dobór uczestników. na tym etapie, jeśli okazałoby się, że dziecko zupełnie nie odnajduje się w grupie można w porozumieniu z trenerem zrezygnować z zajęć, jednak zdarza się to niezwykle rzadko)

3 rata – pierwszy semestr: 1480zł (w tym 16 zajęć z dziećmi i konsultacja rodzicielska podsumowująca pierwszy semestr)

4 rata – drugi semestr 1140zł (w tym 12 zajęć z dziećmi i konsultacja rodzicielska podsumowująca drugi semestr)

Przy opłacie z góry za pierwszy i drugi semestr: cena zamiast 2620 będzie wynosiła 2480

Nie ma możliwości opłacania pojedynczych zajęć.

Treningi prowadzą zawsze dwie osoby, w tym min. jedna z nich jest certyfikowanym trenerem TUS i psychologiem bądź pedagogiem z doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Konsultacje rodzicielskie przed rozpoczęciem treningu (niezbędne do zakwalifikowania dziecka) będą odbywały się we wrześniu 2022. Zajęcia ruszą w październiku. Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy do zapisów. W razie pytań jesteśmy do dyspozycji pod numerem: 537606041