Klaudia Mazur

Jestem absolwentką jednolitych studiów magisterskich na kierunku psychologia (specjalność psychologia kliniczna i neuropsychologia) na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, terapeutą EEG Biofeedback, trenerem grupowym Treningu Zastępowania Agresji ART oraz terapeutą podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach w trakcie szkolenia. Wiedzę z zakresu neuropsychologii poszerzam na licznych szkoleniach, konferencjach naukowych oraz realizując studia podyplomowe Diagnoza i terapia neuropsychologiczna na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Areszcie Śledczym w Lublinie i Zakładzie Karnym Żytkowice, na Oddziale Dziennym Rehabilitacji i Psychiatrii Środowiskowej Lubelskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego, Zakładzie Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii UMCS, Środowiskowym Domu Samopomocy w Pionkach oraz na linii wsparcia psychologicznego PCK.

Od 2017 roku pracuję z osobami doświadczającymi trudności poznawczych w wyniku udarów, urazów czaszkowo-mózgowych oraz chorób neurodegeneracyjnych. Oprócz realizowania terapii indywidualnej pracuję na stanowisku psychologa w Dziennym Domu Pobytu „Radosna Przystań” dla osób z zespołami otępiennymi, Stowarzyszeniu na Rzecz Wspierania Rodzin Nowe Perspektywy oraz w warsztacie terapii zajęciowej dla osób chorujących psychicznie i niepełnosprawnych intelektualnie.

Zajmuję się diagnozą i terapią zaburzeń funkcji psychicznych: mowy, pamięci, orientacji, myślenia, uwagi, funkcji wykonawczych, czytania i pisania. Wykonuję diagnostykę w kierunku występowania trudności poznawczych pojawiających się w wyniku udarów, urazów czaszkowo-mózgowych, guzów mózgu, chorób neurodegeneracyjnych. Wykonuję badania w kierunku rozpoznania i różnicowania chorób otępiennych (w tym choroby Alzheimera). Oferuję indywidualnie dobrane oddziaływania terapeutyczne, poprzedzone szczegółową analizą profilu funkcjonowania psychicznego. Wsparcia merytorycznego oraz emocjonalnego udzielam również Opiekunom.

Nieustannie dążę do zwiększania swoich kwalifikacji i kompetencji, dbając o jak najwyższą jakość oferowanej przeze mnie pomocy.
Prywatnie dużo czytam, wędruję i jeżdżę konno.