Katarzyna Wrona

Jestem psychologiem, psychoterapeutą. Obecnie jestem na 3 roku szkolenia w Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie (edycja w Łodzi). Ukończyłam studia na kierunku psychologia zdrowia i kliniczna na Uniwersytecie Łódzkim.  Doświadczenie w pracy psychologa zdobywałam w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Radomiu, gdzie zajmowałam się diagnozą psychologiczna, prowadziłam konsultacje i poradnictwo psychologiczne oraz pracę nad systemem wychowawczym dla rodziców. W ramach profilaktyki psychologicznej miałam również okazję prowadzić warsztaty umiejętności wychowawczych „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Ponadto  od dwóch lat pracuję jako wykładowca na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Prowadzę zajęcia z zakresu diagnozy psychologicznej i psychoterapii, profilaktyki psychologicznej, psychologii rozwojowej, psychologii wychowawczej oraz psychologii społecznej i psychologii międzykulturowej.

Wcześniej pracowałam jako psycholog na Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Niewidomych w Radomiu oraz w Centrum Praw Kobiet w Łodzi. Jeszcze w trakcie studiów odbyłam praktyki psychologiczne w Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Pracuję głównie w nurcie poznawczo-behawioralnym z dziećmi, ich rodzicami i osobami dorosłymi. Koncentruję się na pracy z trudnościami wychowawczymi, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi oraz na pomocy osobom w kryzysie. Do każdego pacjenta staram się podchodzić indywidualnie i stworzyć w trakcie terapii bezpieczne miejsce, w którym można będzie wspólnie poszukiwać rozwiązań problemu.

Prywatnie interesuję się sportem (jogging, tenis, narty, sztuki walki). Lubię oglądać filmy kryminalne i reklamy.  Uwielbiam spędzać czas na rozmowach z bliskimi i słuchać dobrej muzyki.